головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 5/2007 
Персонал № 5/2007
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс







Новини Академії

МАУП лідер у галузі вітчизняної освіти

Щороку Торгово-промислова палата України спільно з інформаційно-аналітичним агентством «СтатІнформКонсалтинг» та Всеукраїнським фондом сприяння міжнародному спілкуванню «Українське народне посольство» організовують та проводять національний бізнес-рейтинг, визначаючи на основі офіційних даних Держкомстату абсолютних лідерів та переможців у всіх галузях народного господарства України.

Цього року переможцем національного біз-нес-рейтингу з присвоєнням звання «Лідер галузі» за основним видом діяльності «Вища освіта» було визнано Міжрегіональну Академію управління персоналом у формі акціонерного товариства закритого типу. Академія також посіла перше місце за критеріями «Обсяг реалізованої продукції» та «Чистий прибуток» за бездоганну якість наданих освітніх послуг та прозору фінансово-економічну діяльність.

Організатори заходу впорядковують та видають каталог Торгово-промислової палати України з переліком усіх установ та підприємств України, які беруть участь у бізнес-рей-тингу.

Торгово-промислова палата України, відповідно до чинного законодавства, є недержавною неприбутковою організацією, яка на добровільних засадах об'єднує юридичних осіб та громадян України.

Свого часу лауреатами Всеукраїнського фонду сприяння міжнародному спілкуванню «Українське народне посольство» були президенти та прем'єр-міністри України.

V Міжнародна науково-практична конференція

«Діалог православ'я та ісламу: роль релігії в сучасному житті» — саме така назва заходу. Цей науковий проект став у МАУП уже традицією, адже Академія виховує нинішні і майбутні покоління на основах високої моральності, у поглибленій солідарності слов'янських та всіх православних народів у справі відродження і поширення вічних християнських цінностей.

Конференція відбувалася за ініціативи Міжрегіональної Академії управління персоналом, Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України, Київської Духовної Академії, Посольства Ісламської Республіки Іран, Української академії наук та Спілки викладачів вищої школи і науковців України. У роботі форуму взяли участь провідні науковці в галузі релігієзнавства, філософії, історії, культури, православне духовенство України, Росії, Білорусі, Молдови, Сербії, іранські богослови та представники духовенства мусульманських країн, релігійні діячі, представники дипломатичного корпусу, громадських організацій, студенти. Це зокрема Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Сейєд Муса Каземі, муфтій України, голова Духовного управління мусульман України Шейх Ахмед Тамім, доктор Расулі Пур, протоієрей, магістр історії, викладач Кишинівської духовної семінарії Максим Ме-лінті та інші.

Початку конференції передував молебень біля каплиці Святого Георгія Побі-доносця, яку відправив завідувач кафедрою теології МАУП, кандидат богослов'я, протоієрей Діонісій Мартишин.

Відкрив міжнародне зібрання ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Микола Головатий. Він зазначив, зокрема, що розбудова сучасного світу передбачає налагодження діалогу не лише між людьми, а й між культурами та релігіями. Мова йде зокрема про діалог між православ'ям та ісламом.

Від імені Президії Академії присутніх привітав доктор соціологічних наук, заслужений працівник освіти України, голова Наглядової Ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін: «МАУП робить все від неї залежне для створення необхідних умов для здорового співіснування різних культур та виступає водночас проти будь-яких проявів антикультури. Наша конференція спрямована передусім не на пошук ворогів, а на пошук нових шляхів встановлення довготривалого та доброзичливого діалогу між представниками двох найбільших світових релігій — християнства і ісламу — релігій, які сповідують духовність, моральність і мир у всьому світі. Побажаємо ж одне одному плідної роботи і хай допоможе нам Бог!»

Перед учасниками конференції виступив Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні доктор Сейєда Муси Каземі.

За підсумками результатів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Соціальна місія Православної церкви в умовах сучасного світу» було вручено дипломи. В Україні до питань православ'я та духовності студентська молодь виявляє неабиякий інтерес. Третє місце посіла Тетяна Дорошенко (Чернігівський інститут МАУП), друге — здобула Ірина Сніцар (Черкаський інститут пожежної безпеки). Переможцем конкурсу став Дмитро Назаров (Український державний університет економіки та фінансів). Науковці-почат-ківці в подарунок отримали грошові премії та унікальний двотомник Георгія Що-кіна «Людство і віра».

Видавничий дім «Персонал» підготував і випустив у світ збірник матеріалів попередньої ІV Міжнародної конференції «Православні духовні цінності в умовах глобалізму», яка відбувалася в МАУП рік тому.

У статтях запропонованого збірника, який буде корисним і цікавим для науковців, студентів, а також усіх, хто цікавиться розвитком українського суспільства, проаналізовано сучасні проблеми національного розвитку, пов'язані з глобалістськими тенденціями, роль

Церкви як інституту впливу на формування свідомості громадян, відносини в сучасному суспільстві. Висвітлено роль Православ'я як обов’язкового складника життя слов'янського світу та проблеми забезпечення релігійної свободи.

Правоохоронники діляться досвідом

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась Міжвузівська науково-практична конференція на тему «Криміналістична тактика та методика розслідування окремих видів злочинів», яка була організована та проведена кафедрою правоохоронної діяльності Інституту права імені князя Володимира Великого.

У науково-практичній конференції взяли участь громадські діячі, науковці, криміналісти, зокрема виконувач обов'язків директора Інституту права Віктор Доманський, завідувач кафедри правоохоронної діяльності, кандидат юридичних наук Ген-надій Семаков, а також курсанти та студенти молодших і старших курсів Академії.

Під час конференції усіх присутніх ознайомили з основами криміналістичної тактики, розповіли про процес розслідування та методику розкриття деяких видів злочинів з метою роз'яснення прямих та безпосередніх обов'язків працівників правоохоронних відомств.

Патріоту української національної ідеї

До 125-річчя від дня народження видатного представника українського консерватизму, політичного діяча, історика, публіциста, теоретика українського консерватизму та автора оригінальних соціологічних концепцій В'ячес-лава Липинського в «Саду України» Міжрегіональної Академії управління персоналом відкрито пам'ятник.

Участь в урочистій події з нагоди ювілею взяли викладачі та співробітники Академії, серед яких голова Наглядової Ради МАУП, заслужений працівник освіти України Георгій Щокін, ректор Академії Микола Головатий, перший проректор Володимир Яровой, проректор з виховної діяльності Людмила Біжик, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП професор Василь Яременко, професор МАУП Юрій Шилов, поет Анатолій Логвиненко, а також студенти Академії.

Про важливість відкриття пам'ятника відомому українцю задля збереження славної історії власного народу зазначив Георгій Що-кін: «Сьогодні минуло рівно 125 років від дня народження цього видатного політичного та громадського діяча, ідеолога, науковця, який мав польське походження, але виразний український патріотизм. Весь його нелегкий життєвий шлях засвідчує відданість українській національній ідеї, щиру та непідкупну любов до України, його намагання втілити у життя найкращу модель державного будівництва для самостійної та незалежної Української держави. Пам'ять про нього і його праці назавжди залишиться в українській скарбниці. Вони обов'язково будуть використані в ім'я Бога та Батьківщини».

Творення національної української державності було змістом життя та найвищою політичною цінністю для В'ячеслава Ли-пинського. Він жив у той час, коли ідея національної державності була на периферії політичних інтересів української інтелігенції. Його політичні ідеї та переконання суперечили духові часу, творили образ ро-мантика-утопіста, політика-ізгоя, який захищає монархію, відстоює ідеї консерватизму та ієрархічну структуру суспільства. Липинський, використовуючи високу етнічну культуру хліборобської спільноти, будує власну політичну концепцію української державності та, на превеликий жаль, втілити її у життя він не встиг.



передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту