головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 5/2005 
Персонал № 5/2005
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
Продажа игра корзина игра корзина mir-korzin.ru
Аналітичний щотижневик Персонал-плюсНовини Академії

За єдність освіти й духовності

У зв'язку з 16-річчям від дня заснування МАУП Митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир нагородив Міжрегіональну Академію управління персоналом і її президента Георгія Щокіна найвищим Орденом молдовської православної Церкви — «Святого Правовірного Воєводи Стефана Великого». Генерального директора Міжнародної Кадрової Академії Леоніда Одерія відзначено Орденом «Преподобного Паїсія Ве-личковського» на знак вдячності за активну діяльність на благо святої Православної Церкви.

За дорученням і з благословення Митрополита Кишинівського і всієї Молдови Володимира ордени вручив вчений секретар Кишинівської Духовної Академії, доктор історичних наук Петру Фуртуне. У вітальному слові він зазначив: «Сучасна освіта і наука мають розвиватися паралельно з духовністю. А основа духовності — наша православна релігія і церква. І якщо ми зуміємо створити симбіоз освіти, науки та релігії, то це принесе благо всьому суспільству. Ми високо цінуємо дружні стосунки з Академією, зокрема діяльність МАУП, спрямовану на утвердження православних духовних цінностей, і висловлюємо впевненість, що Академія реалізує ще багато шляхетних справ на ниві духовності».

Гість МАУП Посол Алжиру

Президент Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Алжирської Народної Демократичної Республіки Макаддемом Бафдалем.

Президент МАУП ознайомив поважного гостя з роботою Академії у підготовці висококваліфікованих фахівців, матеріальною базою, розповів про міжнародні зв'язки, співпрацю із закордонними вищими навчальними закладами, умовами навчання і проживання студентів Академії, зокрема іноземних.

Георгій Щокін звернув увагу гостя на співпрацю з вищими навчальними закладами арабських країн, розширення співпраці з їхніми державними і громадськими організаціями, проведення спільних заходів, підготовку та видання в МАУП книжок авторів із арабських країн. Було обговорено конкретні плани поліпшення контактів Академії з алжирськими партнерами, створення в Академії спільного освітньо-культурного центру.

Макаддем Бафдаль розповів про стан освіти в Алжирі і про те, яку велику увагу приділяє держава розвитку новітніх освітянських програм. Він, зокрема, наголосив на розгортанні та поглибленні співпраці з Україною, яку в Алжирі вважають надійним партнером. Посол зацікавився пропозицією щодо налагодження співпраці алжирських партнерів з МАУП у галузі вищої освіти та подякував за пропозицію щодо організації на базі Академії Українсько-Алжирського культурно-освітнього центру.

Об'єднати зусилля заради  майбутнього

У Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася науково-практична конференція «Сприяння реалізації здорового способу життя в загальноосвітніх навчальних закладах району».

У науковому форумі взяли участь науковці, лікарі, журналісти. Зокрема завідувач відділу виховної роботи та захисту прав дитини НМЦ середньої освіти МОНУ Світлана Кириленко, заступник начальника Головного управління освіти Людмила Ващенко, національний координатор Європейської асоціації мережі шкіл сприяння здоров'ю Анатолій Царенко, начальник Управління охорони здоров'я Голосіївського району Генна-дій Бодарецький, начальник Управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району Ніна Глоба, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Голосіївського району Сергій Білецький, завідувач кафедри медичної психології МАУП Анатолій Чуприков та інші.

Привітали учасників зібрання перший віце-президент, ректор МАУП Микола Головатий і начальник Управління освіти Голосіївської районної державної адміністрації В. Телевний.

На конференції обговорювалися актуальні питання охорони здоров'я та здорового способу життя молоді.

Цікавою була доповідь Анатолія Царенка. Він дослідив діяльність міжнародного проекту «Європейська мережа шкіл сприяння здоров'ю в Україні». Світлана Кириленко розповіла про здоров'я дітей і молоді в Україні.

У своєму виступі Людмила Ващенко дослідила науково-експериментальну діяльність з питань збереження здоров'я дитини.

Доповідь виконавчого директора інформаційно-аналітичного центру дослідження здоров'я молоді МАУП, голови Асоціації медичних працівників Світлани Мартинюк-Гресь «Сучасні підходи до формування здорового способу життя із застосуванням сучасних інформаційних технологій» викликала великий інтерес.

Завершуючи наукове зібрання, його учасники ухвалили резолюцію, де, зокрема, вирішили: вивчити й узагальнити досвід роботи вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, які використовують інноваційні технології у формуванні особистості, зорієнтованої на здоровий спосіб життя, координувати роботу творчих груп вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району з питань формування навиків здорового способу життя задля систематизації перспективного педагогічного досвіду, створити моніторинг стану рівня фізичного здоров'я школярів, аби вести спостереження за станом їхнього здоров'я під час навчання у школі, щоб вміло дозувати розумове і фізичне навантаження, створити міську організацію Європейської мережі шкіл сприяння здоров'ю з осередком у Голосіївському районі на базі Міжрегіональної Академії управління персоналом.

За матеріалами конференції заплановано видати методичну збірку.

Україна-Індонєзія: місток по співпраці

Міжрегіональну Академію управління персоналом відвідав радник-посланник Посольства Індонезії в Україні Тауфан Адітьяварман.

Під час офіційної зустрічі віце-президент з міжнародних зв'язків, генеральний директор міжнародного відкритого університету Микола Цимбал і радник-посланник обговорили перспективи та конкретні напрями співпраці між МАУП і вищими навчальними закладами Індонезії. Зокрема гість зацікавився досвідом Академії у створенні спільних з іноземними партнерами культурно-освітніх осередків, центрів дистанційної освіти та інститутів. Індонезійський дипломат обговорив плани створення на базі Академії Українсько-індонезійського культурно-освітнього центру та здійснення низки інших цікавих проектів.

Тауфан Адітьяварман висловив бажання сприяти пошуку партнерів серед вищих навчальних закладів Індонезії для відкриття на їхній базі Центрів відкритої освіти МАУП, а також підтримати інші пропозиції щодо співпраці в галузі освіти.

«Правнича клініка» порадить

Як засвідчує практика, деякі студенти після закінчення вищого навчального закладу відчувають себе неготовими до практичної юридичної роботи. Саме тому потрібно більше уваги приділяти практичним заняттям, які допомагали б майбутнім фахівцям швидше і досконаліше освоювати ази своєї професії.

Цей постулат узяв на озброєння студентський юридично-консультаційний центр «Правнича клініка», створений при Інституті права ім. князя Володимира Великого Міжрегіональної Академії управління персоналом. Діяльність «правничої клініки» здійснюється на підставі Закону України «Про освіту», Указу Президента України «Про національну програму правової освіти населення», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження програми розвитку юридичної освіти на період до 2005 року». Окрім студентів Академії, у роботі клініки беруть участь працівники управління юстиції та адвокатського об'єднання «Незалежний Київський адвокатський центр», які спільно з викладачами-кураторами МАУП приймають громадян на безоплатній основі. У цьому бере участь голова адвокатського об'єднання, доктор філософії в галузі права Сергій Шаповалов.

«Правнича клініка» надає безплатну правову допомогу з питань захисту конституційних прав і свобод громадян та організацій, цивільного, житлового, сімейного, трудового права і соціального забезпечення, правового регулювання та інвестиційної діяльності, захисту прав молоді та неповнолітніх тощо.

Діяльність клініки є органічною частиною навчального процесу, вона займається навчальними планами МАУП, створенням умов для закріплення та поглиблення знань студентів, формуванням професійних умінь і навиків для прийняття самостійних рішень під час виконання конкретної роботи в реальних умовах, вироблення творчого дослідницького підходу до професійної діяльності.

У клініці існує конкурсний відбір. Нині з 315 студентів-правників 111-IV курсів стаціонару вищого навчального закладу участь у роботі клініки беруть лише 27.

«Правнича клініка» допомагає студентам відчувати себе справжніми фахівцями. Отож у найближчих планах — розширити мережу і створити філії студентського юридично-консультативного центру.

Клініку, яка працює з вересня 2004 року, очолює заступник директора Інституту права Юрій Ящу-ринський. За цей час розглянуто понад 500 справ.

Крім кадрового забезпечення, МАУП узяла на себе матеріальну підтримку «Правничої клініки».

Відкривають нові обрії

Сучасний фахівець, незалежно від профілю, — це не тільки професіонал в обраній ним сфері діяльності, а й людина, яка вільно орієнтується у галузях, близьких до її спеціальності.

Дуже корисна форма вироблення у студентів навичок і вмінь самостійного наукового і практичного мислення — їх участь у роботі наукових студентських гуртків, одним із головних завдань яких є прищеплення смаку та любові до самостійної наукової роботи. Організація таких гуртків має в нашій країні давню традицію, яка вже не раз підтвердила свою життєздатність.

Діє такий науковий студентський гурток у Дніпропетровському інституті Міжрегіональної Академії управління персоналом. До участі в його роботі долучилися студенти економічного факультету А. Сенюра, А. Лобода, О. Бибик, К. Коваленко, А. Фененко, Ю. Шишик та інші. Перше організаційне засідання гуртка було присвячене окресленню кола завдань і регламенту його роботи. Керівник і організатор гуртка завідувач кафедри економіки професор Л. Ульянова наголосила на значенні самостійної наукової роботи студентів при формуванні у них якостей сучасного спеціаліста, який володіє знаннями, необхідними для роботи, — і в народному господарстві, і у вищих навчальних закладах.

У засіданні гуртка брав участь заслужений викладач, професор Інституту економіки Дніпропетровського національного університету Юрій Карцев. Юрій Андрійович закликав студентів ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно поповнювати отримані в Академії знання.

у гущі студентського життя

Молодіжний максималізм, гостре відчуття справедливості, прагнення до самовдосконалення — саме цими якостями володіють студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом, які вже третій рік поспіль випускають свою газету «ЛІДЕР».

На її сторінках — новини Академії, корисні поради молоді, цікаві інтерв'ю і багато різноманітних пізнавальних матеріалів. Хоча три роки — це не так і багато, однак цей «малюк» робить вже впевнені кроки.

спорт. Рукопашний Бій

У Голландії відбувся чемпіонат Європи з рукопашного бою. У змаганнях взяли участь студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом. Зокрема, студент Президентського університету МАУП Артур Мельников провів чотири бої і, пере-мігши дуже серйозних суперників, виборов друге місце. А спортсменка Криворізької філії МАУП Марія Стецюк завоювала третє місце серед жінок.

Аналізуючи поїздку та виступ спортсменів-руко-пашників, тренер команди МАУП Ігор Шаров зазначив: «Я задоволений результатом виступу, адже, змагаючись із майстрами європейського рівня, наша доволі молода команда показала високу техніку і виклалася на всі сто. Нині ми починаємо підготовку до поїздки на Міжнародний турнір з рукопашного бою, який відбудеться в жовтні у Польщі».

Під час чемпіонату відбувся конгрес Міжнародної федерації бойових мистецтв (IBF). У зібранні взяли участь і члени української делегації: перший віце-президент Національної федерації рукопашного бою України Олександр Гартвич і директор Навчального центру з особистої безпеки людини МАУП Ігор Шаров. Виступаючи з доповідями, вони повідомили, що у листопаді в Києві на базі МАУП — найбільшого недержавного вищого навчального закладу України — відбудеться Міжнародна універсіада з рукопашного бою, в якій уже згодилися брати участь спортсмени з Росії, Польщі, Німеччини, Голландії, Бельгії. А також розповіли про підготовку до організації чемпіонату світу з рукопашного бою та контактного карате, який відбудеться 2006 року в Києві.

Аеробіка

В Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася першість Академії з танцювальної аеробіки. У змаганнях взяли участь чотири команди (одна з яких була об'єднана з двох інститутів).

Демонструючи майстерність, перше місце виборола команда Інституту міжнародної економіки та фінансів, на другій сходинці — команда Економіко-правового технікуму при МАУП, бронзу завоювала команда Інституту права ім. князя Володимира Великого, а четверте місце — у спортсменів об'єднаної команди Інституту кібернетики ім. Арпада Гьонца та Інституту міжнародних відносин ім. Аверроеса.передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту