головнаконтактна інформація
Персонал - журнал інтелектуальної еліти РУБРИКИ
№ 3/2006 
Персонал № 3/2006
архів номерів
рік: 2008   2007   2006   2005   
2004   2003   2002
теплоизоляция ютафол пенотерм теплоизоляционных материалов вилатерм пароизоляции
Аналітичний щотижневик Персонал-плюс«Страшна дійсність ХХ століття»

12 березня виповнюється 95 років від дня ритуально­го, звірячого вбивства православного хлопчика, тринадцятирічного учня духовного училища Андрійка Ющинського. Це, скоріше етнічно-релігійна, ніж крімінальна справа, відома в історичних аналах як «справа Бейліса». За ці роки могилу невинно убієнного час від часу доглядали на громадських засадах, тому во­на була занедбана, про її розміщення мало хто знав. Нині МАУП взяла шефство над місцем поховання мученицьки вбитого А. Ющинського та належно впоряд­кувала могилу. Керівництво Академії готує звернення до відповідних служб Української Православної Церк­ви з клопотанням розпочати процес канонізації Андрійка Ющинського до сонму святих мучеників. У гучній «справі Бейліса» як експерт брав участь Іван Олексійович Сікорський. Він подав суду висновки, що були прийняті як беззаперечні докази ритуального вбивства євреєм православного.

І. О. Сікорський першим у вітчизняній науці звер­нувся до вивчення проблеми працездатності і втомлю­ваності, а в історію світової науки — привніс експери­ментальний метод вивчення дитячої психології. У Києві Іван Олексійович заснував Лікарсько-педа­гогічний інститут для розумово відсталих дітей, а 1912 р. — перший у світі Інститут дитячої психопато­логії. Він підготував і видав понад 100 наукових праць, багато з яких перекладено іноземними мовами.

За участь у «справі Бейліса» І. О. Сікорський став за­мовчуваний єврейсько-більшовицьким режимом, по­при те, що багато проблем, якими він займався, а особ­ливо його застереження на тім процесі: «Це не середньо­вічний міф, це страшна дійсність ХХ століття» — акту­альне і дотепер.

У видавництві Академії підготовлено до виходу у світ ротапринтне видання Г. Замисловського «Убійство Андрюши Ющинського».передплатний індекс 09881 про видання | реклама у виданні | контакти | попередня версія сайту